no mina ei saa aru.

no mina ei saa aru. kui ma ütlen enne loo algust täpselt kolm korda, et lisaks kangile on sul veel üht vaba raskuseketast vaja, siis millest sa aru ei saa? kuna ma tean, et paljudel on mötted mujal, siis ma korrutan mitu korda ja näitan ette kah veel. kang ja vaba raskus.

kang näeb välja selline:

stång

vaba raskus näeb välja selline:

viktplatta

oleme siis suure hurraaga jöudmas poole seljaloo peale, kui kasutusele tuleb raskuseketas. ja noo ikka on kaks-kolm lammast, kes siis lolli näoga ringi vaatavad, et miks neile keegi raskust ette pole kandnud?! ja siis hakkab see sebimine ja teiste segamine.

ma saaks aru kui ühe korraga töesti jookseb körvust mööda ja ei pane tähele, noo aga anna andeks, kolm korda ja veel ette ka näidata?! ja ikka ei jaga matsu.

Advertisements

11 thoughts on “no mina ei saa aru.

 1. Tead, ma tulin ka just BodyPump trennist ja peale seda läksin jõusaali jooksulindi peale kõndima. jalutasin mingi kilomeeter. Ma kohati tunnen ennast imelikult, sest ma ei vaheta neid raskusi. Teen terve tund 1 kg raskustega.. Ka hantlid on 1 kg. Ma olen algaja ka.. Mul oli täna kõrval meesterahvas, kes tilkus higist ja põrand oli läbimärg.. Ja siis mul oli tema kõrval imelik olla. Mul on vahepeal selle üle imelik, et ma hakkan higistama trennis.. Samas, kahtlasem oleks see, kui ma ei higistaks üldse. :D

 2. Mina soovitaks ikka vahetada, isegi kui esimest korda trennis oled. Lihased on erinevate suurustega ja nöuavad seetöttu erinevaid raskusi, et koormust saada. Proovi! Alati saab raskusi ära vötta kui liiga raskeks läheb :)
  Mina olen täpselt nagu see meesterahvas, pörand on higist märg ja lasen sama röömsalt edasi. Eriti nüüd suvel! Aga mis seal ikka, kui kedagi häirib, siis ei saa ma sinna kahjuks midagi teha :) (va. jöusaal, kus loomulikult tuleb enda järgi ära puhastada masinad!)

  • Ma niiviisi ilma teadmata/nägemata soovitada ei tahaks, aga see-eest soovitan treeneri käest küsida. Selleks me seal saali ees olemegi!:) Ja treener peaks iga loo alguses seletama, mis raskused peale peaks panema, millest ma ka soovitan lähtuda :)

 3. Meil on lihtsalt, et vaheta raskused, kes soovib aga mis oleks nagu mõtekas vms, sellest pole juttugi. Meile i küsita ka, kes esimest korda on vms. :(

  • Kahju! Aga siis soovitan mine ise valjult ja nöudvalt treeneri juurde ja küsi enne trenni, mida ta soovitaks. See on tema ülesanne ja ta on kohustatud sind aitama.
   Mina soovitan aga tavaliselt niiviisi (ja seda täiesti keskmisele inimesele, kes teeb trenni vöibolla 2-3 korda nädalas). Arenenud saavad juba ise aru, mil raskusi juurde peaks panema.
   Igatahes:
   1. Soendus – keskmiselt 2,5-3,5 kg kummalgi pool. Soendusraskusest lähtun ma ka edaspidistes lugudes. Kui oled BP väga harjunud max 5 kg kummalgi pool. Soendus olgu suhteliselt kerge.
   2. Squats – topelt soendusest, ehk siis 2,5kg kummalgi pool saab 5kg kummalgi pool jne. Harjunud BP – rohkem kui topelt. Mötle, et jalad on suur muskligrupp ja vajavad suuri raskusi. Ka BP köige raskusterikkam lugu.
   3. Rind – rohkem kui soendusel, vähem kui jalagade loos. Ehk siis leia kuldne keskmine.
   4. Selg – rohkem kui rinnaloos kuid piirdu jalaloo raskustega.
   5. Triceps – väike muskel, väiksem raskus = umbes soendusraskused.
   6. Biceps – sama teema, mis triceps, ehk siis piirdu soendusraskusega.
   7. Väljaasted – mina soovitan alati eelistada kergemaid raskusi, et sälitada hea tehnika. Seega soendusraskused, vöi tee üldse ilma. Väljaaste tehnika pole köige kergem.
   8. Ölad- kerged raskused. Soenduskang + kerged vabad kettad.(1,25 vöi 2,5kg).

   Loodan, et on abi! Kui su treener ikka selline tuimalammas on, siis kirjuta kasvöi endale paberile minu süsteem ja proovi järgmine trenn! :)

 4. Ma kirjutan sinu süsteemi ja proovin järgi selle! Annan sulle kindlalt teada, kuidas läks. :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s