dieet toitumishäiretega alustamiseks.

rootsis on pikemat aega juba räägitud uuest dieedist, 5:2 dieet. imedieet, millega kaotad kilosid, nii et naksub! iga jumala päev on kuskil suur plakat ja ajalehtede esilehed muust enam ei kirjuta. promo on dieedile korralik tehtud igatahes.

mida see siis endast kujutab? 5 päeva sööd nagu tavaliselt, 2 päeva näljutad ja tarbid max 500 kalorit. ja nii need kilod kaovad, väidetavalt. kuidas mina sellesse suhtun? üldiselt negatiivselt. eks perioodiline toitumine kiirendab mingil määral ainevahetust küll, aga milleks kaks päeva totaalselt nälgida? parem toitu regulaarselt iga päev ning tarbi toitvaid kaloreid. kahepäevaline nälgimine on ka suur oht toitumishäirete eeltööks! ja seda kohe kindlasti vaja pole.

miks see dieet nii suurt avalikku tähelepanu saanud on, on kindlasti asjaolu, et seda on kerge jälgida. ainult kahel päeval nälgid, ülejäänutel on ju sama toitumine nagu alati. ei ole sunnitud midagi kaaluma ega toidusisaldust lugema. kerge läbiviimine teisisönu. selle lihtsuse töttu olen ka ise möelnud proovida, aga olen ju pöikpäine, et just selle kohutava ülereklaamimise töttu ei taha!

periooditi käib ju neid dieete iga aasta – lchf, paleo, pulbrijoogid jne. nüüd on siis lihtsalt midagi uut välja möeldud. reklaam sellele on aga närviajavalt suur.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s