dieet toitumishäiretega alustamiseks.

rootsis on pikemat aega juba räägitud uuest dieedist, 5:2 dieet. imedieet, millega kaotad kilosid, nii et naksub! iga jumala päev on kuskil suur plakat ja ajalehtede esilehed muust enam ei kirjuta. promo on dieedile korralik tehtud igatahes.

mida see siis endast kujutab? 5 päeva sööd nagu tavaliselt, 2 päeva näljutad ja tarbid max 500 kalorit. ja nii need kilod kaovad, väidetavalt. kuidas mina sellesse suhtun? üldiselt negatiivselt. eks perioodiline toitumine kiirendab mingil määral ainevahetust küll, aga milleks kaks päeva totaalselt nälgida? parem toitu regulaarselt iga päev ning tarbi toitvaid kaloreid. kahepäevaline nälgimine on ka suur oht toitumishäirete eeltööks! ja seda kohe kindlasti vaja pole.

miks see dieet nii suurt avalikku tähelepanu saanud on, on kindlasti asjaolu, et seda on kerge jälgida. ainult kahel päeval nälgid, ülejäänutel on ju sama toitumine nagu alati. ei ole sunnitud midagi kaaluma ega toidusisaldust lugema. kerge läbiviimine teisisönu. selle lihtsuse töttu olen ka ise möelnud proovida, aga olen ju pöikpäine, et just selle kohutava ülereklaamimise töttu ei taha!

periooditi käib ju neid dieete iga aasta – lchf, paleo, pulbrijoogid jne. nüüd on siis lihtsalt midagi uut välja möeldud. reklaam sellele on aga närviajavalt suur.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s